Ціни на нафту зросли приблизно на 3% у понеділок, оскільки члени ОПЕК+ погодили невелике скорочення видобутку - на 100 тис. барелів на добу, повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту Brent з поставкою в листопаді зросли на $2,72, до $95,74/бар. Причому на початку сесії вони підвищились майже на $4/бар. Американська нафта WTI подорожчала на $2, або на 2,3%, до $88,85/бар.
Зменшення квот ОПЕК+ на 100 тис. барелів на добу становить лише 0,1% світового попиту на нафту. «Це символічне повідомлення, яке група хоче надіслати ринкам», - сказав аналітик Oanda Крейг Ерлам, додавши, що підвищення на 100 тис. барелів на добу минулого місяця не сприймалося як велика новина.
Найбільший виробник ОПЕК Саудівська Аравія минулого місяця повідомила про можливість скорочення видобутку, щоб усунути те, що вона вважає перебільшеним падінням цін на нафту. Ціни на нафту впали за останні три місяці через побоювання, що глобальне економічне зростання може уповільнитися, а попит на нафту - знизитися.
«Ширша картина полягає в тому, що ОПЕК+ видобуває значно нижче своїх квот, і це, схоже, не зміниться, враховуючи, що Ангола та Нігерія не можуть повернутися до допандемічного рівня виробництва», - каже головний економіст Capital з сировинних товарів Керолайн Бейн.
Тим часом переговори про відновлення ядерної угоди Заходу з Іраном, що потенційно може збільшити експорт іранської сирої нафти на ринок, наштовхнулися на нову перешкоду. Білий дім у п'ятницю відхилив заклик Ірану до угоди, яка була б пов'язана із закриттям розслідувань ядерної служби ООН, заявив західний дипломат. Водночас Міністр нафти Ірану заявив, що світовий енергетичний ринок потребує збільшення поставок нафти з Ірану.