18 жовтня, 2023, 09:20

Ціни на нафту зростають, оскільки інвестори очікують, що дипломатичні зусилля США і візит президента Джо Байдена до Ізраїлю зможуть запобігти розширенню конфлікту на Близькому Сході, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent за підсумками торгів у вівторок встановилися на рівні $89,90 за барель, а в середу - підскочили до $91,64 за барель. Американська нафта WTI (West Texas Intermediate) коштувала $88,56.

Ціни на нафту впали на початку сесії у вівторок, коли глава Федерального резервного банку Річмонда Томас Баркін заявив, що вища вартість довгострокових запозичень в США чинить тиск на попит, але було незрозуміло, як це вплине на рішення центрального банку щодо ставок, яке очікується через три тижні.

До зниження цін також призвели новини з Венесуели. Уряд і опозиція Венесуели мають намір відновити у вівторок довготривалі переговори, які можуть призвести до послаблення санкцій з боку Вашингтона, повідомляють численні джерела.

В 2019 році США ввели санкції на експорт нафти з Венесуели, члена Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), щоб покарати уряд президента Ніколаса Мадуро після президентських виборів у 2018 році, які Вашингтон вважає фіктивними. Уряд США шукає способи збільшити поставки нафти на світовий ринок, щоб знизити ціни.

Генеральний директор Saudi Aramco Амін Нассер заявив, що компанія може збільшити видобуток протягом декількох тижнів, якщо це буде потрібно. Він зазначив, що вільні потужності компанії становлять 3 млн бар./добу. Втім, Нассер не пояснив, в якому випадку Aramco відступить від свого рішення добровільно обмежувати обсяги видобутку.