10 жовтня, 2023, 09:20

У понеділок ціни на нафту зросли на 4%, частково компенсувавши різке падіння минулого тижня, оскільки військові зіткнення між Ізраїлем і палестинським ісламістським угрупуванням Хамас розпалили побоювання, що конфлікт на Блиькому Сході може вдарити по поставках вуглеводнів, передає Reuters.

Нафта марки Brent подорожчала на $3,57, або на 4,2%, до $88,15 за барель, тоді як американська West Texas Intermediate – на 4,3%, до $86,38 за барель. 

Минулого тижня Brent впала приблизно на 11%, а WTI – більш ніж на 8%, що стало найбільшим тижневим зиження з березня, оскільки похмурі макроекономічні перспективи посилили занепокоєння щодо світового попиту.

У суботу ХАМАС розпочав найбільший за останні десятиліття збройний напад на Ізраїль, перейшрвши через кордон з сектору Гази. На це Ізраїль відповів хвилею повітряних ударів по Газі.

Ізраїльський порт Ашкелон і його нафтовий термінал були закриті в результаті конфлікту, повідомили джерела.

Спалах насильства загрожує зірвати зусилля США, спрямовані на зближення між Саудівською Аравією та Ізраїлем, в результаті якого королівство нормалізувало б відносини з Ізраїлем в обмін на оборонну угоду між Вашингтоном і Ер-Ріядом.

В п'ятницю саудівські чиновники заявили Білому дому, що вони готові збільшити видобуток в наступному році в рамках запропонованої угоди з Ізраїлем.

Goldman Sachs заявив, що конфлікт знизив ймовірність нормалізації відносин між Ізраїлем і Саудівською Аравією. Водночас банк не бачить серйозного впливу конфлікту на запаси нафти у короткостроковій перспективі.

Як відомо, Ер-Ріяд і Москва домовилися про спільне добровільне скорочення поставок нафти на 1,3 млн барелів на добу до кінця 2023 року. 

Аналітики припускають, що наслідки конфлікту можуть включати скорочення експорту нафти з Ірану, якщо США посилять санкції проти ісламської республіки.