11 червня, 2024, 09:25

Ціни на нафту У понеділок зросли на 3% — до найвищого рівня за останній тиждень, — оскільки трейдери сподіваються, що влітку попит на пальне зросте, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent подорожчали на 2,5%, до $81,63 за барель, в той час як на West Texas Intermediate (WTI) — на 2,9%, до $77,74.

«Ф'ючерси зросли, оскільки очікування літнього попиту підтримують ціни … попри те, що більш широкий макроекономічний ландшафт залишається менш оптимістичним, ніж кілька тижнів раніше», — зазначають аналітики енергетичної консалтингової компанії Gelber and Associates у своєму звіті.

Аналітики Goldman Sachs заявили, що очікують зростання ціни Brent до $86 за барель у третьому кварталі, оскільки високий попит на пальне влітку призведе до дефіциту нафти на світовому ринку на рівні 1,3 млн барелів на добу.

Тим часом долар США виріс до чотиритижневого максимуму, а євро — різко впав через політичну невизначеність в Європі. На тлі перемоги ультраправих партій на виборах до Європейського парламенту президент Франції Еммануель Макрон розпустив парламент і оголосив дострокові вибори. Сильніший долар США може зменшити попит на нафту, роблячи номіновані в доларах товари, такі як нафта, дорожчими для власників інших валют.