2 червня, 2023, 09:15

Ціни на нафту зросли в четвер найбільше за два останні тижні напередодні зустрічі групи ОПЕК+, яка відбудеться у Відні в неділю. Зростанню сприяло ухвалення Палатою представників законопроєкту про зняття обмеження на розмір держборгу США, пережає Reuters.

Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подорожчала на $2/бар., або на 3%, до $70,10 за барель, зафіксувавши найбільше щоденне зростання з 5 травня. Ф'ючерси на Brent зросли на 2,3%, до $74,65 за барель, що стало найбільшим денним зростанням з 17 травня.

Нафтові котирування пішли вгору після двох сесій зниження поспіль. Зростанню сприяло ухвалення Палатою представників законопроєкту про зняття обмеження на розмір держборгу США. Це підвищило шанси країни уникнути дефолту. Тепер проєкт закон передадуть до Сенату.

Тим часом чотири джерела з ОПЕК+ повідомили Reuters, що група навряд чи поглибить скорочення видобутку на зустрічі в неділю. Аде деякі аналітики вважають, що додаткове скорочення можливо, оскільки показники попиту на пальне в Китаї та США останніми тижнями були невтішними. Згідно з даними Управління енергетичної інформації, минулого тижня запаси сирої нафти в США несподівано зросли.