У вівторок ціни на нафту підскочили на 2% через ймовірність того, що ОПЕК+ продовжить або поглибить скорочення поставок, а також на тлі падіння видобутку та експорту нафти в Казахстані через шторм на Чорному морі, повідомляє Reuters. 

Ф'ючерси на нафту марки Brent подорожчали на $1,70, або на 2,1%, до $81,68 за барель. Американська нафта WTI подорожчала на $1,55, або на 2,1%, до $76,41 за барель.

ОПЕК+ планує провести в четвер міністерську зустріч в режимі онлайн, щоб обговорити цілі видобутку нафти на 2024 рік. Переговори будуть складними, і, швидше за все, більшого скорочення видобутку не буде, сказали чотири джерела в ОПЕК+.

Минулого тижня ринок впав, коли ОПЕК+ перенесла дату своєї зустрічі, щоб обговорити розбіжності щодо цілей видобутку. За словами делегатів, Саудівська Аравія вимагає зниження квот на видобуток, однак деякі учасники, очевидно, чинять опір такому кроку, зокрема, Об'єднані Арабські Емірати та африканські країни.

Тим часом через сильний шторм у Чорному морі експорт нафти з Казахстану та Росії різко скоротився. За даними чиновників та портових агентів, скорочення становить до 2 млн барелів на добу. 

Відвантаження нафти з Новоросійська і терміналу Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) зупинено з минулого тижня.

Через це найбільші нафтові родовища Казахстану – Тенгіз, Кашаган і Карачаганак – з 27 листопада скоротили сукупний добовий видобуток нафти на 56%. Термінал КТК є основним каналом експорту казахстанської нафти, повідомило Міністерство енергетики країни.