9 січня, 2023, 11:35

Ціни на нафту в понеділок зросли вище $80/бар. на тлі відкриття кордонів в Китаї вперше з 2020 року, адже це може призвести до підвищення попиту на пальне в країні. 

За інформацією сайту Oilprice, станом на 11:00 за київським часом ф’ючерси на нафту Brent подорожчали до $80,78/бар., а на американську West Texas Intermediate  - до $75,94/бар.

Китай після масових протестів продовжує послаблювати обмеження, пов’язані з COVID-19. У вихідні країна вперше з 2020 року відкрила свої кордони для іноземців, які в’їжджають будь-яким видом транспорту. Це сталося на початку довгих канікул та святкування китайського Нового року. Авіакомпанії вже готуються збільшувати кількість рейсів, що може призвести до збільшення попиту на пальне. Однак залишаються побоювання, що відновлення подорожей може спричинити новий сплеск заражень на COVID. 

Аналітики вважають, що побоювання щодо рецесії світової економіки продовжить тиснути на вартість нафти, а пов’язана з цим невизначеність може призвести до цінових коливань.

Нагадаємо, минулого тижня нафта за два дні подешевшала майже на 10%.