24 травня, 2023, 09:15

Ціни на нафту зросли у вівторок га тлі очікувань збільшення попиту на бензин у США та заяви міністра енергетики Саудівської Аравії, яка сигналізує про наміри ОПЕК+ скоротити видобуток у разі подальшого зниження котирувань, передає Reuters. 

Ціна на нафту Brent о 17:33 за київським часом виросла на $1,14, або на 1,5%, до $77,13 за барель, а на американську West Texas Intermediate (WTI) – на $1,21, або на 1,7%, до $73,26 за барель.

Нафтові котирування підвищились другу торговельну сесію поспіль. У понеділок вартість сирої нафти піднялася на 1% на тлі зростання ф’ючерсів на бензин у США та очікувань початку високого сезону водіння. У вівторок ф’ючерси на бензин зросли ще на 1%. Тим часом аналітики очікують третього поспіль зниження комерційних запасів пального напередодні Дня пам’яті 29 травня.

Зростання ціни на нафту підтримала заява міністра енергетики Саудівської Аравії, який сказав, що ті, хто очікує падіння котирувань, мають "остерігатися". Цей коментар може означати, що ОПЕК+ розгляне можливість подальшого скорочення видобутку на зустрічі 4 червня, вважає аналітик OANDA Крейг Ерлам. 

Тим часом представники Білого дому і члени Конгресу від Республіканської партії США досі не погодили підвищення розміру держборгу США. Якщо ситуацію не вдасться вирішити протягом дев'яти днів, країні загрожує дефолт.