Ціни на нафту зросли в понеділок, оскільки вплив урагану Франсін на видобуток в Мексиканській затоці США переважив постійні побоювання щодо попиту з боку Китаю, передає Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent на листопад встановилися на рівні $72,75 за барель, що на 1,59%, вище закриття п’ятниці. Ф'ючерси на американську WTI на жовтень зросли на на 2,1%, до $70,09.
«Ми все ще відчуваємо наслідки шторму», — сказав Метт Сміт, провідний нафтовий аналітик Kpler.
Понад 12% видобутку нафти і 16% видобутку природного газу в Мексиканській затоці США було зупинено станом на понеділок після урагану Франсін, повідомило Бюро з безпеки та охорони навколишнього середовища США. Тим не менше, видобуток стабільно відновлюється після негоди.
Ринок очікує рішення ФРС щодо можливого зниження облікової ставки в середу. Трейдери ставлять на зниження ставки на 50 базисних пунктів (б.п.), а не на 25 б.п., як показує інструмент CME FedWatch. Зниження процентних ставок зменшує вартість запозичень, що може стимулювати економічну активність і підвищити попит на нафту. «Зниження ставки ФРС на чверть відсотка може посилити занепокоєння трейдерів щодо темпів зростання попиту на нафту», — вважає Клей Сейгл, стратег нафтового ринку.
Слабкі економічні дані з Китаю на вихідних погіршили ринкові настрої, посиливши сумніви щодо попиту на нафту, повідомив в електронному листі ринковий стратег IG Єп Джун Ронг. Зростання промислового виробництва в Китаї, найбільшому світовому імпортері нафти, сповільнилося до п'ятимісячного мінімуму в серпні, в той час як роздрібні продажі і ціни на нове житло ще більше знизилися.
Виробництво нафтопродуктів в Китаї також впало п'ятий місяць поспіль на тлі слабкого попиту на пальне та низької маржі переробки.