6 червня, 2023, 09:15

Ціни на нафту зросли в понеділок після того, як провідний світовий експортер Саудівська Аравія пообіцяла скоротити видобуток з липня додатково на 1 млн барелів на добу, однак зростання було короткотривалим, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту Brent під час торгів зросли до $78,73, однак в кінці дня знизилися до $76,6 за барель, що на 0,5% вище показника за п'ятницю. Американська нафта West Texas Intermediate під час торговельної сесії досягла $75,06, але ввечері знизилася до $72,15. У п’ятницю котирування обох сортів зросли на понад 2%.

Міністерство енергетики Саудівської Аравії заявило після зустрічі ОПЕК+ в неділю, що країна у липні скоротить видобуток додатково на 1 млн бар./добу, до 9 млн барелів на добу.

Аналітики Goldman Sachs заявили, що «помірно оптимістичний» результат зустрічі ОПЕК+ у Відні 4 червня сприятиме зростанню цін до $95/бар. до грудня 2023 року. Водночас, за словами аналітиків, скорочення в Саудівській Аравії навряд чи призведе до різкого підвищення цін негайно, оскільки для скорочення запасів знадобиться час.

Глава Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол заявив, що шанси підвищення цін на нафту різко зросли після нової угоди ОПЕК+. Країни ОПЕК+ видобувають близько 40% світового обсягу нафти. Вони скоротили цільовий обсяг видобутку загалом на 3,66 млн барелів на добу, що становить 3,6% світового попиту.

"Ринок все ще намагається оцінити вплив того, що насправді означає скорочення видобутку в Саудівській Аравії", – сказав Філ Флінн, аналітик Price Futures Group. 

Аналітик SEB Б'ярн Шілдроп сказав, що реакція ринку в понеділок була відносно приглушеною, оскільки новини про зниження виробництва ОПЕК+ не змогли довго підтримати ціни.

Консалтингова компанія Rystad Energy заявила, що додаткове саудівське скорочення, ймовірно, призведе до збільшення дефіциту ринку до понад 3 мільйонів барелів на добу в липні, що може підштовхнути ціни до зростання в найближчі тижні.