22 серпня, 2023, 09:15

Ціни на нафту знизилися за підсумком торгів у понеділок, оскільки надії на зростання попиту в Китаї розсіялися, передає Reuters.

Схоже, що відновлення зростання в Китаї не відбудеться,вважає Джон Кілдафф, партнер Again Capital. «Вони купили багато сирої нафти для зберігання на початку року і мають велику кількість нафти в запасах», – сказав він.

Ф’ючерси на Brent впали на $0,34 до $84,46/бар., а на американську West Texas Intermediate – на $0,53, до $80,72 за барель. Хоча раніше протягом сесії обидва показники зросли на $1/бар.

Зростання цін на сиру нафту протягом літа було зумовлене жорстким балансом між обмеженою пропозицією та високим попитом, особливо в літній сезон у США.

Група ОПЕК+ на чолі з Саудівською Аравією та Росією скоротили виробництво та експорт. Саудівська Аравія заявила, що цього місяця її видобуток залишатиметься на рівні близько 9 мільйонів барелів на добу, а скорочення приблизно на 1 мільйон барелів на добу продовжено до кінця вересня.

Минулого тижня ціни на нафту впали на 2%, перервавши сім тижнів зростання, через побоювання, що повільне економічне зростання Китаю стримує попит на паливо. 

Згідно з даними китайської митниці, в липні поставки нафти з Саудівської Аравії до Китаю впали на 31% порівняно з червнем, тоді як Росія залишалася найбільшим постачальником. Очікується, що імпорт Китаєм сирої нафти з Саудівської Аравії залишиться на низькому рівні протягом третього кварталу, кажуть аналітики.

Китай використовує рекордні запаси нафти, накопичені на початку цього року, а місцеві нафтопереробники скорочують закупівлі після того, як ціни піднялися вище $80 за барель.