1 червня, 2023, 09:10

Ціни на нафту знизилися в середу під тиском зміцнення долара США та слабких економічних даних з Китаю – найбільшого імпортера нафти у світі, передає Reuters. 

Серпневий ф'ючерс на нафту Brent знизився на $1,11, до $72,60 за барель, а на американську WTI – на $1,37, або на 2%, до $68,09/бар. Під час торгів обидва показники впали на понад $2, до мінімумів за кілька тижнів, однак трохи відновилися після цього. У вівторок ціни знизилися більш, ніж на 4%.

Виробнича активність в Китаї в травні скоротилася швидше, ніж очікувалося. Послаблення споживчого попиту призвело до зниження індексу PMI з 49,2 у квітні до 48,8 у травні.

Курс долара США порівняно з шістьма іншими основними валютами зміцнився на тлі прогресу щодо законопроєкту про збільшення держборгу, який буде переданий до Палати представників для обговорення. Зміцнення долара робить нафту дорожчою для покупців інших валют.

Кількість вакансій в США несподівано зросла в квітні, що вказує на стійке зростання ринку праці. Це може підштовхнути Федеральну резервну систему до підвищення процентних ставок у червні.