15 травня, 2024, 09:20

Ціни на нафту знизилися у вівторок після того, як дані з США викликали занепокоєння, що облікова ставка може залишитися високою, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 1,18%, до $82,38 долара за барель, а на американську West Texas Intermediate (WTI) — на 1,39%, до $78,02 за барель.

У квітні ціни виробників у США зросли більше, ніж очікувалося, що посилило побоювання, що Федеральна резервна система (ФРС) може залишити вартість запозичень на високому рівні для боротьби з інфляцією. Голова ФРС Джером Пауелл очікує, що інфляція в США продовжить знижуватися протягом 2024 року, але зараз він менш впевнений в цьому, оскільки в першому кварталі ціни зростали швидше, ніж очікувалося.

«Інфляція не знаходиться під контролем, що трохи відтягує попит назад, а коментарі Пауелла додали солі на рану», — сказав Тім Снайдер, економіст Matador Economics.

Дані про споживчі ціни в США будуть опубліковані в середу і вплинуть на терміни зниження облікових ставок. Їх зниження може стимулювати економічне зростання і попит на нафту. Однак, якщо інфляція залишається високою, ФРС може знову підвищити ставки, а це своєю чергою може перешкодити економічному зростанню.

Тим часом ОПЕК у вівторок підтвердила свій прогноз щодо високого зростання світового попиту на нафту у 2024 році і заявила, що є шанс, що цього року світова економіка може показати кращі результати, ніж очікувалося. У щомісячному звіті ОПЕК йдеться про те, що світовий попит на нафту у 2024 році зросте на 2,25 млн барелів на добу.