21 червня, 2023, 09:15

Ціни на нафту знизилися приблизно на 1% на торгах у вівторок на тлі прогнозів щодо уповільнення зростання попиту в Китаї і розчарування розміром зниження кредитних ставок в країні, передає Reuters. 

Ф'ючерси Brent з поставкою в серпні подешевшали на 0,8%, до $75,45 за барель, а на американську West Texas Intermediate (WTI) з поставкою в липні – на 1,7%, до $70,55/бар., а з поставкою в серпні – до $70,74/бар.

Китай вперше за 10 місяців знизив базову процентну ставку за кредитами, але зменшення було меншим, ніж очікували аналітики.

"Нафтовим трейдерам, можливо, треба побачити більш потужне економічне відновлення в Китаї, щоб покращити свої прогнози щодо попиту на нафту", – зазначила Тіна Тенг з CMC Markets.

Експерт з дослідницького підрозділу Китайської національної нафтової компанії (CNPC) заявив, що попит на нафту в Китаї зросте менше, ніж очікувалося раніше, оскільки значний інтерес до електромобілів впливає на споживання бензину.

Ціни на нафту також знизилися слідом за американськими фондовими індексами, оскільки заяви чиновників Федеральної резервної системи (ФРС) США минулого тижня змусили інвесторів нервувати, очікуючи подальшого збільшення облікової ставки. Зокрема, президент ФРС Річмонда Томас Баркін заявив, що він "не проти" подальшого підвищення ставок, оскільки інфляція все ще не повернулася до рівня 2%.

Також на ціни на нафту вплинуло стрімке зміцнення долара США. Вищий курс долара робить нафту дорожчою для власників інших валют, що може знизити попит на нафту.