26 вересня, 2023, 10:16

Ціни на нафту впали у вівторок зранку на тлі побоювань, що попит на паливо буде стримуватися через високі облікові ставки в крупних економіках світу, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent станом на 08:30 за Києвом впали на $0,87, до $92,42 за барель, в той час як на американську West Texas Intermediate – на $0,87, до $88,81.

Останніми днями Федеральна резервна система США та Європейський центральний банк підтвердили свою відданість боротьбі з інфляцією, сигналізуючи про те, що жорстка політика може тривати довше, ніж очікувалося раніше. Вищі відсоткові ставки уповільнюють економічне зростання, що стримує попит на нафту.

Хоча пропозиція нафти на світовому ринку залишається обмеженою, оскільки Росія і Саудівська Аравія продовжили скорочення виробництва до кінця року, Москва в понеділок послабила тимчасову заборону на експорт бензину і дизельного палива, дозволивши продажі за кордон низькоякісного дизпального, а також морського палива .

У зв'язку зі святкуванням Золотого тижня в Китаї, що розпочинається в неділю, ціни на нафту можуть отримати підтримку від збільшення кількості подорожей і, як наслідок, попиту на нафтопродукти з боку другого за величиною споживача нафти в світі.

За даними JP Morgan, з середини року ціни на нафту зросли приблизно на 30%, головним чином через скорочення видобутку країнами ОПЕК+, що призвело до сповільнення зростання світового ВВП у другій половині цього року. Але цей шок не є достатньо великим, щоб загрожувати економічному зростанню в цілому, додає JP Morgan у своїй записці.

Тим часом Національний банк Австралії прогнозує, що у 4 кварталі 2023 року середня ціна на нафту становитиме $94 за барель.