12 жовтня, 2023, 09:15

Ціни на нафту впали майже на 2% в середу, оскільки побоювання щодо перебоїв з поставками через конфлікт на Близькому Сході відступили на наступний день після того, як Саудівська Аравія пообіцяла допомогти стабілізувати ринок, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 1,6%, до $86,24 за барель, а на американську нафту марки West Texas Intermediate – на 2,2%, до $84,06.

У понеділок ціни на нафту Brent і WTI зросли більш ніж на $3,50 за барель через побоювання, що зіткнення між Ізраїлем і палестинським ісламістським угрупуванням ХАМАС можуть перерости в ширший конфлікт, який порушить світове постачання нафти.

У вівторок ціни дещо знизились після того, як Саудівська Аравія заявила, що працює з регіональними та міжнародними партнерами над запобіганням ескалації, і підтвердила свої зусилля по стабілізації нафтових ринків.

Торговий дім Mercuria прогнозує зростання цін на нафту до $100 за барель у разі подальшої ескалації ситуації на Близькому Сході, заявив у середу заступник генерального директора компанії Магід Шенуда.

Росія і Саудівська Аравія зустрілися в середу в Москві, де президент Росії Владімір Путін заявив, що координація в рамках групи ОПЕК+ буде продовжена задля передбачуваності нафтового ринку.

Нагадаємо, 6 жовтня уряд росії зняв обмеження на експорт дизельного пального, що доставляється в морські порти трубопровідним транспортом, за умови, що виробник постачає на внутрішній ринок не менше 50% від виробленого дизельного пального.  Водночас за період заборони Росія на експорт ДП продала за кордон 520 тис. т продукту. Очікується, що Експорт російського ДП з балтійського порту Приморськ зросте до 700 тис. т у жовтні.

Як повідомлялось, ОПЕК очікує зростання попиту на нафту до 2045 року та закликає інвестувати в галузь $14 трлн. Оцінки ОПЕК різко контрастують з прогнозами Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), яке очікує, що світовий попит на нафту досягне піку до 2030 року.

Нагадаємо також, Китай заощадив цього року майже $10 млрд завдяки закупівлям нафти з країн, що перебувають під західними санкціями, підрахувала агенція Reuters.