9 червня, 2023, 09:15

Ціни на нафту впали на $3 за барель протягом торгів у четвер після повідомлення ЗМІ про те, що США та Іран наближаються до угоди щодо ядерної програми та послаблення санкцій щодо експорту нафти. Однак увечері в четвер котирування пішли знову вгору, коли Білий дім назвав цю інформацію неправдивою.

За підсумком вчорашніх торгів ціна на Brent впала на $97, або на 1,3%, до $75,74 за барель, тоді як на West Texas Intermediate – на $1,11, або на 1,5%, до $71,42.

Ціни на нафту різко подешевшали після повідомлення з посиланням на два анонімних джерела, які заявили, що Іран і США наближаються до тимчасової угоди, згідно з якою санкції щодо ісламської республіки будуть послаблені в обмін на скорочення уранової програми. 

«Це повідомлення є неправдивим і вводить в оману», – заявив речник Ради національної безпеки Білого дому, коментуючи статтю Middle East Eye.

США 2018 року відновили санкції проти нафтового, банківського та транспортного секторів Ірану після того, як адміністрація Трампа розірвала ядерну угоду від 2015 року.

Тим часом зростання запасів бензину в США, про яке EIA повідомила в середу, також викликало занепокоєння з приводу попиту. Запаси бензину збільшилися на 2,7 млн барелів за тиждень, тоді як аналітики очікували зростання на 880 тис. барелів.​ Запаси дистилятів, які включають дизельне паливо та мазут, зросли майже на 5,1 млн барелів, толі як очікувалося збільшення на 1,3 млн барелів.