31 жовтня, 2023, 09:15

Нафта впала більш ніж на 3% в понеділок на тлі ослаблення побоювань, що у війну між Ізраїлем і ХАМАС можуть втрутитися інші країни Близького Сходу, порушивши постачання вуглеводнів з регіону, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent встановилися на рівні $87,45 за барель за підсумками торгів у понеділок, знизившись на $3,03, або на 3,35%. Вартість американської West Texas Intermediate знизилась на $3,23, або на 3,78% – до $82,31 за барель.

«Головною особливістю тут була реакція ринку на події між Ізраїлем та ХАМАС», – сказав Джим Ріттербуш, президент Ritterbusch & Associates, додавши, що макроекономічні фактори можуть проявитися пізніше цього тижня, коли заплановано засідання Федеральної резервної системи (ФРС).

Нафта підскочила на 3% в п'ятницю після того, як Ізраїль активізував наземне вторгнення в Газу, викликавши побоювання, що конфлікт може розширитися на інші країни в регіоні, на який припадає третина світового видобутку нафти. Однак, за словами аналітиків, це занепокоєння зникло в понеділок. «Премія за війну зникла з ринку», – сказав Філ Флінн, аналітик Price Futures Group. 

Інвестори також зосереджені на результатах засідання ФРС, яке заплановано на середу. Очікується, що ФРС залишить процентні ставки незмінними, в той час як центральні банки Великобританії та Японії також переглянуть свою політику на цьому тижні. 

Тим часом інфляція в Німеччині знизилася в жовтні, що вказує на суттєве охолодження загальної інфляції в єврозоні.