28 грудня, 2023, 09:20

Ціни на нафту впали майже на 2% в середу, оскільки вантажовідправники поновлюють перевезення у Червоному морі, повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 1,8%, до $79,65 за барель, а американська West Texas Intermediate – на 1,9%, до $74,11 за барель.

Данська судноплавна компанія Maersk заявила, що кілька десятків її контейнеровозів пройдуть Суецьким каналом і Червоним морем в найближчі тижні. Раніше цього місяця компанія тимчасово зупинила перевезення за цим маршрутом після атак підтримуваних Іраном єменських повстанців.

Французька компанія CMA CGM також заявила, що відновлює прохід через Червоне море після розгортання в регіоні групи військових кораблів під прапорами різних країн.

«Я думаю, що ми повинні почекати і подивитися, чи призведе посилене морське патрулювання і зміна маршрутів кораблів до зменшення кількості атак», – сказав керівник відділу сировинних товарів в Investec Каллум Макферсон.

Щодо світових поставок нафти, то видобуток в Росії, як очікується, буде стабільним або навіть збільшиться в наступному році, оскільки Москва в значній мірі подолала західні санкції, кажуть аналітики.