5 серпня, 2022, 09:20

Світові ціни на нафту в четвер впали до рівня, який був до 24 лютого, коли Москва почала масштабне військове вторгнення в Україну, повідомляє Reuters. Трейдери були стурбовані можливою рецесією світової еконгоміки, внаслідок чого попит на енергоносії може впасти.

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на $2,66, або 2,75%, до $94,12/бар., що є найнижчим показником з 18 лютого. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate (WTI) знизилися на $2,34, або 2,12%, до $88,54/бар., що є найнижчим показником з 2 лютого.

Падіння цін на нафту може стати полегшенням для великих споживачів, включаючи Сполучені Штати та ЄС, які закликають виробників нарощувати видобуток та боротися з шаленою інфляцією.

На початку року ціна нафту перевищила $120 за барель. Раптове відновлення попиту після пандемії COVID-19 збіглося з перебоями в поставках через санкції проти Росії.

В ччора трейдери влаштували розпродаж ф’ючерсів після повідомлення про несподіване зростання запасів нафти в США минулого тижня. Управління енергетичної інформації повідомило, що запаси бензину, які є показником попиту, також несподівано зросли. Споживання пального в США скоротилося на тлі високих цін на бензин, які сягнули близько $5 за галон. 

Прогнози щодо попиту залишаються тривожними через очікування економічного спаду в Сполучених Штатах і Європі, боргові проблемами в країнах з економікою, що розвивається, а також жорсткою політикою боротьби з COVID-19 у Китаї.

«Падіння нижче $90 зараз є цілком можливим», -вважає старший ринковий аналітик Oanda в Лондоні Крейг Ерлам. «Розмови про рецесію стають все гучнішими, і якщо вона стане реальністю, то, ймовірно, баланс ринку покращиться», - сказав він.

Водночас Саудівська Аравія та ОАЕ готові забезпечити «значне збільшення» видобутку нафти, якщо світ зіткнеться з серйозною кризою поставок цієї зими, повідомили джерела Reuters, знайомі з думкою найбільших експортерів Перської затоки.