16 серпня, 2023, 09:15

Ціни на нафту впали більш ніж на 1% у вівторок через слабкі економічні дані з Китаю та побоювання, що несподіваного зниження Пекіном облікової ставки не достатньо для відновлення економіки країни після пандемії.

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на $1,32, або на 1,5%, до $84,89 за барель, а на американську West Texas Intermediate – на $1,52, або на 1,8%, до $80,99/бар.

Скорочення поставок Саудівською Аравією та Росією в рамках групи ОПЕК+ сприяли зростанню цін протягом останніх семи тижнів. Однак протягом двох останніх сесій нафтові ф’ючерси впали.

Свіжі дані про промислове виробництво та роздрібні продажі у Китаї показали подальше сповільнення зростання економіки минулого місяця, що спонукнуло владу знизити ключові ставки, щоб підтримати економічну активність. Центральний банк Китаю незначно знизив облікову ставку, але аналітики кажуть, що зниження було надто малим, щоб мати суттєвий вплив. Є побоювання, що Китаю буде важко досягти цільового зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) приблизно на 5% за рік без додаткового стимулювання.

У вівторок Barclays знизив свій прогноз зростання ВВП Китаю в 2023 році до 4,5%, посилаючись на погіршення ситуації на ринку житла.