10 листопада, 2023, 09:25

У четвер ціна нафти марки Brent піднялася вище $80 за барель після стрімкого падіння напередодні, спровокованого занепокоєнням щодо попиту та зменшення військових ризиків, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent за підсумками торгів у четвер подорожчали на 0,91%, до $80,26 за барель, а на американську West Texas Intermediate (WTI) – на 0,92%, до $76,02.

В середу обидва еталони впали до найнижчого рівня з середини липня, оскільки занепокоєння з приводу перебоїв з поставками з Близького Сходу послабилися, а очікування ослаблення попиту в США і Китаї – посилилися.

«Початок війни між Ізраїлем і ХАМАС дійсно посилює волатильність і приносить додаткові ризики, але це не вплинуло на фундаментальні основи нафтового ринку», – зазначив Джим Буркхард з S&P Global Commodity Insights.

За словами аналітика Price Futures Group Філа Флінна, зростання в четвер було ознакою того, що ринки переорієнтовуються на фундаментальні питання попиту і пропозиції.

Дані з Китаю, опубліковані в четвер, поставили під сумнів шанси на швидке економічне відновлення у Піднебесній. 

Тим часом попит на пальне в США слабшає. За даними Американського інституту нафти, запаси сирої нафти в США зросли на 11,9 млн барелів за тиждень, що закінчився 3 листопада. 

Наприкінці місяця ОПЕК збирається на зустріч, щоб обговорити політику видобутку нафти на 2024 рік.