4 жовтня, 2023, 09:15

Ціни на нафту Brent відновилися до майже $91/бар. під час торгів у вівторок ввечері після падіння протягом торговельної сесії до $89,50/бар. – мінімума за три останні тижні.

Ф'ючерси на нафту марки Brent продавалися по $90,98/бар. станом на 22 годину вівторка після падіння до $89,50 – найнижчого рівня з 8 вересня. Тим часом американська нафта марки West Texas Intermediate (WTI) подорожчала до $89,31 долара за барель. Раніше на початку сесії ціни на неї впали до $87,76 – найнижчого рівня з 12 вересня.

Напередодні долар США піднявся до 10-місячного максимуму проти кошика основних валют. Окрім того, дані про ринок праці в США вказали на те, що Федеральна резервна система може підвищити облікову ставку в наступному місяці. Вищі відсоткові ставки та сильніший долар роблять нафту дорожчою для власників інших валют, що може знизити попит на нафту.

Водночас трейдери очікують ознак скорочення пропозиції нафти після того, як минулого місяця Саудівська Аравія та Росія вирішили продовжувати обмежувати видобуток та експорт до кінця року. 

Очікується, що Саудівська Аравія підвищить офіційну ціну продажу нафти сорту Arab Light в Азію в листопаді п'ятий місяць поспіль, згідно з опитуванням Reuters.

Тим часом Росія досі не встановила жодних часових рамок щодо заборони на експорт пального, яку вона запровадила минулого місяця. Заборона залишатиметься чинною доти, доки це буде необхідно для стабілізації цін і подолання дефіциту на внутрішньому ринку, цитує російський Интерфакс віце-прем'єр-міністра РФ Алєксандра Новака.

Переговори про відновлення експорту іракської нафти нафтопроводом, що проходить через Туреччину, все ще тривають, повідомив агентству Reuters у вівторок іракський нафтовий чиновник, наступного дня після того, як Туреччина заявила, що операції відновляться цього тижня після майже шестимісячної перерви.