5 грудня, 2023, 09:15

Ціни на нафту продовжили зниження в понеділок на тлі скептицизму інвесторів щодо рішення ОПЕК+ про чергове скорочення поставок і невизначеності щодо світового попиту на паливо, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent вчора подешевшали на 0,72%, до $78,33 за барель, а на американську WTI – на 0,93%, до $73,34.

У четвер група ОПЕК+ оголосила про добровільне скорочення видобутку на 2,2 млн барелів на добу у першому кварталі 2024 року. Ця цифра включає продовження існуючих добровільних скорочень Саудівської Аравії та Росії на 1,3 млн барелів на добу, що означає, що нове додаткове скорочення становить близько 900 тис. барелів на добу. 

Однак це рішення ОПЕК+ викликало сумніви трейдерів щодо того, чи будуть учасники групи повністю його виконувати. Інвестори також не були впевнені в тому, як будуть вимірюватися скорочення.

Слабкі економічні дані також сприяли сниженню цін на нафту. Останні опитування показали, що світова виробнича активність в листопаді залишилася слабкою через низький попит, а в єврозоні – скоротилася. 

У той же час США активізували зусилля щодо дотримання обмеження ціни на російстку нафту на рівні $60 за барель. Зокрема, Вашингтон запровадив додаткові санкції проти трьох юридичних осіб і трьох нафтових танкерів.