30 січня, 2023, 10:30

Ціни на нафту знизилися в понеділок вранці, оскільки інвестори очікують, що обсяги видобутку найближчим часом не знизяться, але занепокоєні черговим засіданням Федеральної резервної системи США.

Ф'ючерси на Brent впали на $0,74, або 0,8%, до $85,92 за барель станом на 07:10 за Лондоном, тоді як на американську нафту West Texas Intermediate - до $79,07 за барель, повідомляє Reuters.

Інвестори занепокоєні напередодні засідання Федерального резерву, запланованого на 31 січня - 1 лютого. Ринок очікує, що центральний банк США підвищить облікову ставку щонайменше на 25 базисних пунктів, а це може призвести до ослаблення попиту на паливо.

Водночас очікується, що ОПЕК та союзники, відомі як група ОПЕК+, не змінять квоти на видобуток нафти під час віртуальної зустрічі 1 лютого.

Ба більше, зростання експорту сирої нафти з російських балтійських портів в січні призвело до того, що ціни на Brent і WTI впали минулого тижня.

Тим часом влада Китаю, найбільшого у світі імпортера сирої нафти, на вихідних пообіцяла сприяти відновленню попиту на паливо. Як відомо, у грудні уряд країни скасував жорсткі обмеження, пов’язані з COVID-19.