Ціни на нафту підскочили більш ніж на 2% у п’ятницю вранці після того, як Китай, найбільший у світі імпортер сирої нафти, пом’якшив деякі обмеження щодо COVID-19, повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту Brent виросли на $2,39, або на 2,6%, до $96,06/бар., продовживши зростання на 1,1%, зареєстроване за підсумками попередній сесії. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) подорожчали на $2,24, або 2,6%, до $88,71/бар. 

Органи охорони здоров’я Китаю пом’якшили карантинні обмеження, зокрема, скоротили час карантину після контактів із хворими та для мандрівників, а також скасували штрафи для авіакомпаній за перевезення інфікованих пасажирів. Нафтотрейдери позитивно сприйняли ці новини, очікуючи підвищення попиту на нафту в Піднебесній.

Водночас кількість випадків COVID-19 у Китаї зросла до найвищого рівня з часів карантину в Шанхаї на початку цього року. І Пекін, і Чженчжоу повідомили про рекордну кількість щоденних заражень.

Багато китайців продовжують уникати подорожей по країні, оскільки після поїздки доводиться самоізольовуватись на карантин, йдеться в записці аналітиків ANZ Research. Це продовжує суттєво впливати на попит на пальне в Китаї.