Ціни на нафту знизилися за підсумками волатильної сесії у четвер після того, як міністерство енергетики США повідомило про значне збільшення запасів нафти, передає Reuters.

Згідно з даними Управління енергетичної інформації (EIA), запаси нафти в США зросли на 10,2 млн барелів за останній тиждень – до 424,2 млн барелів, що значно перевищило очікування аналітиків, які прогнозували збільшення на 500 тис. барелів.

Ф'ючерси на нафту марки Brent за підсумками торгів впали на $0,12, до $85,70 за барель, а американська West Texas Intermediate – на $0,81, до $82,68 за барель. Раніше протягом торгів ціни зросли більш ніж на $1 за барель.

До збільшення запасів нафти призвели нижчі обсяги нафтопереробки та збільшення імпортних поставок, зазначають аналітики.

Тим часом видобуток нафти в США досяг рекордних 13,2 млн барелів на добу за останній тиждень, свідчать дані EIA.

Світові запаси нафти скоротяться на 200 тис. барелів на добу в другій половині 2023 року через добровільне скорочення видобутку Саудівською Аравією та іншими країнами групи ОПЕК+, зазначили також в Управлінні енергетичної інформації США. Це, ймовірно, сприятиме зростанню цін на нафту. Наразі агентство прогнозує середню ціну нафти марки Brent на рівні $94,91 за барель у 2024 році, тоді як раніше очікувало $88,22.