16 березня, 2023, 10:00

Ціни на нафту впали в середу більш ніж на $5 за барель, до найнижчого рівня з грудня 2021 року через занепокоєння щодо швейцарського банку Credit Suisse. Можлива глобальна фінансова криза налякала світові ринки та нівелювала надії на відновлення попиту на нафту в Китаї, передає Reuters.

Нафтові котирування продовжили швидко знижуватися у середу третій день поспіль після того, як найбільший інвестор Credit Suisse заявив, що не може надати швейцарському банку більше фінансової допомоги. Це призвело до падіння акцій банку та інших європейських компаній.

Ціна на нафту Brent за підсумками середи впала на 4,9%, до $73,69 за барель, а на  West Texas Intermediate (WTI) – на 5,2%, до $67,61/бар. Ціни на обидва сорта сирої нафти досягли найнижчого рівня з грудня 2021 року.

У вівторок нафтові котирування обвалилися на 4% через побоювання, що крах банку Silicon Valley Bank (SVB) минулого тижня та банкрутство інших банків США можуть спровокувати глобальну фінансову кризу, яка вплине на попит на пальне.

Запаси сирої нафти в США зросли минулого тижня на 1,6 мільйона барелів, повідомила EIA, що додає негативного впливу на ринок.