30 вересня, 2022, 09:20

Ціни на нафту в четвер досягли $90 за барель, але потім знизились, оскільки курс долара послабився, а загроза урагану Іен для видобутку нафти в Мексиканській затоці зменшилася. Тим часом трейдери чекали ясності щодо потенційних скорочень видобутку групою ОПЕК+, повідомляє Reuters. 

Ф'ючерси на нафту марки Brent в четвер впали до $88,67/бар. (станом на 17.53 за Гринвічем), після попереднього зростання до $90,12/бар. Водночас ф'ючерси WTI на листопад впали до $81,69/бар.

Провідні члени групи ОПЕК+ почали обговорення скорочення квот на видобуток нафти, яке може бути ухвалено на зустрічі 5 жовтня, повідомили Reuters три джерела. Одне з них заявило про «ймовірне скорочення», тоді як два інших сказали, що ключові члени обговорювали цю тему. Раніше повідомлялося, що Росія, ймовірно, запропонує ОПЕК+ скоротити квоти на видобуток нафти приблизно на 1 млн барелів на добу.

Ціем на нафту послабилися, оскільки загроза урагану Іен для видобутку нафти в Мексиканській затоці зменшилася. Як очікується, найближчими нафтогазові платформи, персонал яких було евакуйовано, повернуться до нормальної роботи. Нагадаємо, видобуток нафти в Мексиканській затоці США станом на 28 вересня скоротився приблизно на 157,7 тис. барелів на добу, або на 9%.

Окрім того, у Китаї попит падає через локдауни. Як очікується, кількість подорожей під час осінніх канікул буде на найнижчому рівні за багато років, оскільки Пекін притримується правила нульового поширення COVID-19.