27 червня, 2023, 09:05

Ціни на нафту дещо зросли на нестабільних торгах у понеділок, оскільки інвестори оціеювали різнонаправлені фактори: з одного боку, занепокоєнням щодо зростання світового попиту, а з другого – можливі перебої з поставками через політичну нестабільність в Росії, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на $0,33, або на 0,5%, до $74,18 за барель, в той час як на американську West Texas Intermediate (WTI) – на $0,21, або на 0,3%, до $69,37 за барель.

Зіткнення між регулярною російською армією та ПВК "Вагнера" в суботу викликало сумніви щодо непохитності влади президента Владіміра Путіна і занепокоєння трейдерів щодо можливих перебоїв у постачанні нафти з РФ.

"Зараз геополітичний вплив не має великого значення на ринок. На ньому домінує економіка, а не геополітика", – сказав Деніел Єргін, віце-голова S&P Global, в кулуарах конференції в понеділок.

Тим часом кількість нафтових і газових бурових установок, що експлуатуються американськими енергетичними компаніями, скоротилася восьмий тиждень поспіль. Це свідчить, що зростання видобутку в США може сповільнитися або зупинитися.

"(Крім Росії) основна увага прикута до Саудівської Аравії, оскільки королівство в липні додатково скорочує видобуток, і ми повинні побачити зниження експорту", – сказав аналітик Kpler Метт Сміт.

Минулого тижня ціни на Brent і WTI впали приблизно на 3,6% через побоювання, що подальше підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою США може знизити попит на нафту в той час, коли відновлення економіки Китаю також розчарувало інвесторів.