16 травня, 2023, 09:20

Ціни на нафту зросли на $1/бар. у понеділок після трьох сесій падіння поспіль. Котирування підвищилися на тлі перспектив скорочення видобутку у Канаді та інших країнах, хоча побоювання рецесії продовжували тиснути на ринок, передає Reuters.

Ф'ючерси на Brent подорожчали на $1,06, або на 1,4%, до $75,23 за барель, а на West Texas Intermediate (WTI) – на 1,5%, до $71,11 за барель.

Лісові пожежі в Альберті, нафтовій провінції Канади, призвели до скорочення видобутку сирої нафти, і трейдери побоюються, що ситуація там може погіршитися, сказав аналітик Mizuho Роберт Яугер.

Минулого тижня в Альберті було зупинено видобуток вуглеводнів обсягом щонайменше 300 тис. барелів нафтового еквіваленту на добу. У 2016 році через лісові в Канаді пожежі було зупинено виробництво понад 1 млн барелів нафти на добу.

Світова пропозиція сирої нафти може скоротитися в другому півріччі цього року, оскільки ОПЕК+ почала додаткове скорочення видобутку.

Водночас побоювання щодо уповільнення світової економіки обмежили зростання цін на нафту.

Минулого тижня котирування нафти впали четвертий тиждень поспіль, що стало найдовшою серією падінь з вересня 2022 року. Нафта дешевшає через побоювання рецесії в США та ризики дефолту в найбільшій економіці світу.