28 травня, 2024, 09:20

Ціни на нафту зросли на понад 1% під час млявих торгів у понеділок через державні свята у Великій Британії та Сполучених Штатах, повідомляє Reuters. 

Липневий контракт на нафту марки Brent виріс на 1,2%, до $83,12 за барель. Більш активний серпневий контракт зріс на $1,04 до $82,88. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) зросли до $78,65.

Минулого тижня ціна на Brent впала приблизно на 2%, а на WTI — майже на 3% після того, як протокол засідання Федеральної резервної системи США показав, що деякі чиновники готові підвищити процентні ставки, якщо це буде необхідно для контролю над високим рівнем інфляції. Інвестори постійно оцінюють монетарну політику ФРС і її вплив на економіку та попит на нафту. 

У понеділок ключові посадовці Європейського центрального банку (ЄЦБ) заявили, що бачать можливість для зниження процентних ставок у міру уповільнення інфляції, але не збираються поспішати. Дані про інфляцію в єврозоні будуть опубліковані в п'ятницю. Економісти вважають, що очікуване зростання інфляції на 2,5% не повинно завадити ЄЦБ знизити облікову ставку.

Тим часом триває підготовка до зустрічі групи ОПЕК+, яка відбудеться 2 червня в режимі онлайн. Її результатом, як очікується, стане продовження обмеження видобутку нафти на 2,2 мільйона барелів на добу, повідомили Reuters джерела в ОПЕК+.