23 серпня, 2023, 09:25

Ціни на нафту знизилися у вівторок, оскільки інвестори занепокоєні, що економічні проблеми Китаю стримуватимуть попит.  Тим часом Ірак продовжує обговорювати з Туреччиною поновлення експорту нафти з Курдистану, передає Reuters.

Ціни на нафту марки Brent впали на на 0,5%, до $84,03 за барель, тоді як жовтневий контракт на WTI – до $79,64/бар.

Зростання в Китаї, другій за величиною економіці світу, вважається вирішальним для попиту на нафту протягом решти року. Млява економічна активність розчарувала трейдерів, оскільки обіцяні Пекіном стимули не призводять до результатів. 

«Зменшення видобутку в Саудівській Аравії та Росії було значною мірою зведено нанівець ослабленням попиту на сиру нафту з боку Китаю, – сказав Джим Ріттербуш, президент Ritterbusch and Associates LLC у Галені, штат Іллінойс.

Тим часом іракське державне інформаційне агентство повідомило, що міністри нафти Іраку та Туреччини обговорили відновлення постачання нафти з Курдистану після завершення технічного обслуговування трубопроводів. Це може збільшити світову пропозицію нафти.

Туреччина в березні припинила експорт з північного Іраку обсягом приблизно 450 тис. барелів на добу через нафтопровід Кіркук-Джейхан після рішення арбітражу Міжнародної торгової палати.