26 квітня, 2023, 09:15

Ціни на нафту впали на 2% у вівторок після двох сесій зростання, оскільки занепокоєння інвесторів щодо уповільнення світової економіки посилилось, а американський долар зміцнився, передає Reuters. 

Нафта Brent подешевшала на $1,96, або 2,4%, до $80,77 за барель, а американська West Texas Intermediate – на $1,69, або на 2,2%, до $77,07. 

Споживча впевненість у США впала до дев’ятимісячного мінімуму в квітні, підживлюючи занепокоєння щодо рецесії. Ця новина з’явилася наступного дня після того, як банк First Republic повідомив, що клієнти минулого місяця зняли депозитів на понад $100 млрд, що викликало побоювання щодо можливої банківської кризи.

Тим часом курс долара США зміцнився, що робить її дорожчою для покупців з інших країн.

Інвестори занепокоєні, що можливі підвищення облікових ставок центральними банками можуть уповільнити економічне зростання та знизити попит на пальне, зокрема в Сполучених Штатах, Британії та Європейському Союзі. Очікується, що Федеральна резервна система США, Банк Англії та Європейський центральний банк підвищать ставки на своїх найближчих засіданнях. 

Нафтотрейдери стурбовані ще й тим, що низька маржа переробки в усьому світі може змусити нафтопереробні компанії знизити обсяги закупівлі нафти.