5 жовтня, 2023, 09:20

Ціни на нафту впали більш ніж на 4% в середу після повідомлення про те, що Росія може скасувати заборону на експорт дизельного пального в найближчі дні, а також на тлі даних, які вказують на слабкий попит на бензин в США, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на $3,88, або на 4,3%, до $87,04 за барель станом на 19.52 за Києвом. Американська нафта WTI (West Texas Intermediate) подешевшала на $3,87, або на 4,3%, до $85,36.

Згідно з даними Управління енергетичної інформації США (EIA), комерційні запаси нафти в США впали на 2,2 млн барелів, до 414,1 млн барелів за тиждень, що закінчився 29 вересня. Водночас запаси в Кушингу (Оклахома) – центрі доставки ф’ючерсів на WTI – збільшились вперше за вісім тижнів, що ринок сприйняв як сигнал послаблення попиту.

Запаси бензину також зросли на 6,5 млн барелів, що значно перевищило очікування аналітиків. Поставки автомобільного бензину на ринок США впали до 8 млн барелів на добу, що є найнижчим показником з початку цього року.

Економічні новини також тиснули на ціни на нафту. Зокрема, про те, що зростання в секторі послуг США сповільнилося у вересні.

Тим часом російська газета «Комерсант» повідомила, що уряд Росії готовий найближчими днями частково зняти заборону на експорт дизельного пального через ризики для нафтопереробки, пов'язані з переповненням сховищ «Транснефті».