29 травня, 2024, 09:25

Ціни на нафту зросли більш ніж на $1 за барель у вівторок на очікуваннях того, що ОПЕК+ на зустрічі 2 червня збереже обмеження на видобуток нафти, в той час як у США починається літній високий сезон водіння, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent з поставкою в липні подорожчали на 1,4%, до $84,22 за барель, а на американську WTI — на 2,7% порівняно з закриттям торгів у п’ятницю — до $79,83 за барель. У понеділок в США відзначався День пам'яті, це був вихідний день.

Трейдери та аналітики прогнозують, що на онлайн-зустрічі групи ОПЕК+, яка відбудеться в неділю, буже продовжено добровільне скорочення видобутку на рівні 2,2 мільйона барелів на добу.

«Ми очікуємо, що ОПЕК+ продовжить поточне скорочення щонайменше ще на три місяці на своєму майбутньому засіданні», — зазначають аналітики UBS.

Вартість нафти зросла другу торговельну сесію поспіль. На торгах у понеділок ціни виросли на 1% на очікуваннях зростання попиту в США з початком літнього сезону водіння.

Минулого тижня ціни в основному падали через занепокоєння з приводу того, що облікові ставки в США залишаться підвищеними протягом тривалого періоду. Вищі ставки збільшують вартість запозичень, що може знизити економічну активність і попит на нафту.

Дані про авіаперевезення також допомогли підтримати ціни на нафту цього тижня: кількість пасажирів на внутрішніх рейсах в США в травні зросла на 5% порівняно з попереднім місяцем і майже на 6% порівняно з минулим роком — до трохи більше 90 млн, повідомила компанія OAG.