7 вересня, 2023, 09:15

Ціни на нафту зросли в середу, оскільки трейдери очікували подальшого зниження запасів сирої нафти в США на тлі тривалого скорочення видобутку в Саудівській Аравії.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 72 центи, до $90,76 за барель о 19:26 за київським часом, а на американську нафту WTI – на 89 центів, до $87,58/бар.

«Ми маємо досить низькі запаси нафти в США, після кількох тижнів великих скорочень (запасів – НР) ціни на нафту йдуть вгору», – сказав Боб Яугер з компанії Mizuho.

Шість аналітиків, опитаних агентством Reuters, очікують, що в середньому запаси нафти в США скоротилися приблизно на 2,1 млн барелів за тиждень, який закінчився 1 вересня. Офіційні дані будуть відомі в четвер вдень.

Скорочення поставок на світовий ринок крупними експортерами також продовжувало підтримувати ціни на нафіту. У вівторок Саудівська Аравія оголосила, що продовжить добровільне скорочення видобутку на 1 мільйон барелів на добу до грудня 2023 року. Росія зі свого боку оголосила про продовження добровільного скорочення експорту на 300 тис. барелів на добу до кінця 2023-го. Інвестори очікували, що Саудівська Аравія і Росія продовжать добровільне скорочення видобутку нафти на жовтень, але тримісячне продовження було неочікуваним.