Ціни на нафту зросли в четвер на тлі побоювань, що розширення регіонального конфлікту на Близькому Сході може порушити світові потоки нафти.
Ф'ючерси на нафту марки Brent за підсумками торгів у четвер подорожчали на $3,72, або на 5,03%, до $77,62 за барель, а на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) — на 5,15%, до $73,71 долара.
На ринку зростають побоювання, що Ізраїль може завдати удару по іранській нафтовій інфраструктурі.
Президент США Джо Байден, відповідаючи в четвер на запитання, чи підтримає він нанесення Ізраїлем удару по нафтових об'єктах Ірану, сказав журналістам: «Ми це обговорюємо. Сьогодні нічого не станеться».
Пентагон заявив, що обговорює з ізраїльськими офіційними особами їхню можливу відповідь на ракетну атаку Ірану, не надавши подробиць.
Іран є членом Організації країн-експортерів нафти, видобуваючи близько 3,2 мільйона барелів на день, або 3% світового видобутку.
Посилення конфлікту на Близькому Сході може спонукнути Іран заблокувати Ормузьку протоку або атакувати саудівську інфраструктуру, як це було у 2019 році, зазначає аналітик Panmure Gordon Ешлі Келті. Протока є ключовим логістичним вузьким місцем, через яке проходить п'ята частина щоденних поставок нафти.
Міністри арабських країн Перської затоки та Ірану взяли участь у зустрічі країн Азії, яку приймав Катар, щоб обговорити деескалацію між Ізраїлем та Іраном, повідомили Reuters у четвер три джерела.
Арабські держави Перської затоки намагалися запевнити Іран у своєму нейтралітеті в конфлікті через побоювання, що подальше розростання насильства може загрожувати нафтовим об'єктам Перської затоки, сказали два джерела.