14 грудня, 2022, 09:20

У вівторок ціна на нафту подорожчала до понад $80/бар., продемонструвавши найбільше денне зростання за останній місяць після того, як економічні дані вказали на уповільнення інфляції в США.

У вівторок о 18:57 за Лондоном ф'ючерси на нафту Brent подорожчали на $2,76/бар., до $80,75/бар., а на американську West Texas Intermediate (WTI) - на $2,40/бар., до $75,57/бар. 

Останнім часом ринок падав через песимістичні прогнози попиту. Організація країн-експортерів нафти у вівторок знизила свій прогноз попиту на нафту в першому кварталі 2023 року та заявила, що уповільнення світової економіки стає очевидним.

Однак позитивні новини одразу призвели до зростання вартості нафти. Курс долара впав на новинах про те, що базова інфляція у США минулого місяця зросла менше, ніж очікувалося. Це посилило очікування, що Федеральна резервна система сповільнить темпи підвищення своїх процентних ставок. Слабший долар робить нафту дешевшою для власників інших валют, що може підвищити попит.

Ринок також підтримали занепокоєння з приводу перебоїв у постачанні, зокрема зупинка трубопроводу Keystone, яким нафта транспортується із Канади в Сполучені Штати.