8 листопада, 2023, 09:20

У вівторок ціни на нафту обвалилися більше, ніж на 4%, – до найнижчого рівня з липня на тлі змішаних економічних даних з Китаю і зростання експорту ОПЕК, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent за підсумками торгів у вівторок впали $3,57, до $81,61 за барель, тоді як на американську нафту West Texas Intermediate – на $3,45, до $77,37 за барель.

Схоже, побоювання щодо поширення конфлікту Ізраїлю та ХАМАС, вщухають, тоді як експорт з країн ОПЕК – зріс, що й призвело до падіння цін. Експорт нафти країнами ОПЕК зріс приблизно на 1 млн барелів на добу порівняно з серпневим мінімумом, що стало результатом зниження внутрішнього попиту на Близькому Сході, зазначив аналітик UBS Джованні Стауново.

Тим часом економічні дані з Китаю були змішані. З одного боку, імпорт сирої нафти до Китаю в жовтні зріс, з іншого – експорт товарів і послуг скоротився більше, ніж очікувалося. «Ці дані свідчать про подальше погіршення економічних перспектив Китаю, викликане послабленням попиту на Заході, на який основну припадає основна частина експорту», – зазначила аналітикиня City Index Фіона Цинкотта.

Окрім того, Управління енергетичної інформації США повідомило, що очікує падіння споживання нафти в країні на 300 тис. барелів на добу цього року, змінивши свій попередній прогноз про зростання на 100 тис. барелів на добу.