25 листопада, 2022, 09:15

Ціни на нафту трохи знизилися в четвер, коливаючись біля мінімуму за два місяці, ринок залишався під впливом новин середи, коли стало відомо, що ЄС та G7 планують обмеження ціни на російську нафту на рівні $65-70/бар. Це розвіяло побоювання трейдерів щодо поставок російської нафти на світовий ринок. 

Збільшення запасів бензину в США та посилення карантинних обмежень в Китаї також додали тиску на ціни на нафту. Навіть чергова заява Кремля про те, що Росія не постачатиме нафту в країни, які приєднаються до механізму обмеження цін

Станом на 17:48 за Лондоном у четвер ф'ючерси на нафту Brent знизилися на $0,28/бар., до $85,13/бар., а на американську West Texas Intermediate (WTI) - на $0,05/бар., до $77,89/бар., повідомляє Reuters.

Обсяги торгів були низькими через свято Дня подяки в США, що є національним вихідним днем.

Нагадаємо, в середу ціни на нафту впали більш ніж на 3% після повідомлення про те, що ЄС та G7 розглядають обмеження ціни на російську нафту на рівні, який вище попередніх очікувань. 

На зустрічі в середу уряди ЄС не змогли домовитися, на якому рівні мають бути обмежені ціни на російську нафту, щоб скоротити доходи Москви, але не спричинити різкого скорочення поставок нафти. Продовження обговорення може відбутися в п’ятницю.

Кремль у четвер в черговий раз заявив, що Росія не планує постачати нафту та газ до країн, які підтримують обмеження цін, однак це не вплинуло на нафтові котирування.

За словами двох джерел, деякі індійські нафтопереробники купують російську нафту Urals зі знижкою приблизно від $25/бар. до $35/бар. до котирувань Brent. Це може означати, що цінова стеля на рівні $65-70/бар. може цілком влаштувати Москву і вона не стане скорочувати поставки.