17 березня, 2023, 09:20

Ціни на нафту зросли на 1% у четвер після трьох днів падіння поспіль. Трейдери заспокоїлися на тлі повідомлень про зустріч Саудівської Аравії та Росії, які обговорили шляхи стабілізації ринку, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту Brent зросли на $1,37, або на 1%, до $74,70 за барель, тоді як на West Texas Intermediate (WTI) – подорожчали на $0,74, або 1,1%, до $68,35 за барель.

Державні ЗМІ Саудівської Аравії повідомили, що міністр енергетики країни принц Абдулазіз бін Салман і віце-прем'єр-міністр Росії Алєксандр Новак зустрілися у Ріяді, щоб обговорити зусилля групи ОПЕК+ щодо підтримки балансу на ринку нафти. Обидві країни залишаються відданими ухваленому у жовтні минулого року рішенню ОПЕК+ скоротити квоти на видобуток на 2 млн барелів на добу до кінця 2023 року.

Ціни на нафту також були підтримані відновленням на фінансових ринках після того, як банк Credit Suisse отримав допомогу від швейцарських регуляторів, а міністр фінансів США Джанет Йеллен запевнила, що банківська система США залишається здоровою.

Нагадаємо, в середу ціни на нафту впали більш ніж на $5 за барель, до найнижчого рівня з грудня 2021 року через занепокоєння щодо швейцарського банку Credit Suisse. Можлива глобальна фінансова криза налякала світові ринки та нівелювала надії на відновлення попиту на нафту в Китаї.

Тим часом світові запаси сирої нафти досягли найвищого рівня за 18 місяців, що допоможе балансувати ринок, якщо в другій половині року обсяги видобутку будуть нижчі, ніж попит, повідомило Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).

МЕА також заявило, що в середньому зростання світового попиту на нафту цього року становитиме 2 млн барелів на добу. Це може стати проблемою, враховуючи невизначеність щодо російського видобутку. У 2023 році агенція прогнозує світові поставки нафти на рівні 101,6 млн барелів на добу, тоді як попит у другому півріччі може зрости до нового максимуму – 103,2 млн бар./добу.