8 листопада, 2022, 09:15

Ціни на нафту під час торговельної сесії у понеділок піднялися до $99,56/бар., після чого різко знизилися через сигнали про продовження суворих карантинних обмежень COVID-19 у Китаї, найбільшому світовому імпортері сирої нафти, повідомляє Reuters.

Станом на 18:20 за Лондоном ф'ючерси на нафту Brent впали до $98,21/бар. після того як протягом сесії піднялися до $99,56/бар., найвищого рівня з 31 серпня. Американська нафта West Texas Intermediate подорожчала до $93,74/бар., найвищого рівня з 30 серпня, однак потім подешевшала до $92,25/бар. 

Ціни зросли під час сесії на тлі новин про те, що китайські лідери розглядають можливість послаблення ковідних обмежень та відновлення економіки. Однак конкретики щодо цього питання досі немає, зокрема не визначено термінів, повідомляє Wall Street Journal з посиланням на свої джерела. Китайські чиновники охорони здоров’я на вихідних підтверджували свою відданість суворим заходам стримування COVID.

Зростання цін на нафту підтримували також очікування скорочення поставок після 5 грудня, коли набере чинності ембарго Європейського Союзу на морський експорт сирої нафти з Росії. Водночас нафтопереробні заводи в усьому світі наразі нарощують виробництво, аби наздогнати зростаючий попит, що відновлюється після пандемії Covid-19. Наприклад, нафтопереробні заводи США у цьому кварталі будуть завантажені на 90% потужності. Нові НПЗ нещодавно запустилися в Китаї та на Близькому Сході.