Ціни на нафту продовжили зростання в середу після того як комерційні запаси нафти в США скоротилися більше, ніж очікувалося. 

Ф'ючерси на нафту Brent зросли до $88,63/бар. станом на 07:19 за Гринвічем, а на американську West Texas Intermediate (WTI) - до $81,2/бар., повідомляє Reuters.

Запаси сирої нафти в США минулого тижня скоротилися приблизно на 4,8 млн барелів, свідчать дані Американського інституту нафти. Це сильно перевищило очікування аналітиків, які прогнозували скорочення запасів на 1,1 млн барелів.

Запаси дистилятів, які включають мазут і авіаційне паливо, зросли приблизно на 1,1 мільйона барелів, тоді як аналітики очікували падіння на 600 тис. барелів.

Минулого тижня нафтові котирування знижувалися через побоювання щодо зниження попиту на пальне в Китаї, який почав посилювати карантинні обмеження, пов’язані з COVID-19.

Однак у вівторок ціни на нафту зросли приблизно на 1%, оскільки Об’єднані Арабські Емірати, Кувейт, Ірак і Алжир заявили, що учасники групи ОПЕК+ не розглядають можливості збільшення видобутку нафти найближчим часом. Наступна зустріч ОПЕК+ відбудеться 4 грудня.

Невизначеність щодо того, як Росія відреагує на плани країн Великої сімки (G7) обмежити ціни на російську нафту, також надала певну підтримку цінам.

Ліміт ціни має бути оголошений найближчим часом, заявив у вівторок високопоставлений чиновник Мінфіну США, додавши, що він, ймовірно, буде коригуватися кілька разів на рік.

Як повідомляв НР, посли ЄС мають зустрітися сьогодні з метою затвердження остаточного механізму обмеження цін на російську нафту.