22 грудня, 2022, 14:55

Ціни на нафту продовжили зростати в четвер після того, як в середу EIA повідомила про велике скорочення комерційних запасів нафти. В цей же час на США насувається снігова буря, через що очікується зростання споживання енергоносіїв для опалення. 

Згідно з даними порталу oilprice.con, cтаном на 14:10 за київським часом ф'ючерси на нафту Brent зросли до $83,81 за барель, а на американську West Texas Intermediate (WTI) подорожчали до $79,64/бар.

 Управління енергетичної інформації США (EIA) в середу повідомило, що запаси сирої нафти в США впали на 5,89 млн барелів, тоді як аналітики прогнозували в рази менше падіння. Запаси дистилятів впали на 242 тис. барелів, згідно з даними EIA.

Зменшення запасів сталося через те, що попит на мазут різко зростає через потужний зимовий шторм, який обрушився на Сполучені Штати. Як очікується холодний вітер принесе морози на південь країни - аж до Техасу та Флориди.

Окрім того, очікується, що споживання авіаційного палива зросте на тлі різдвяних подорожей.

В середу ціни на нафту підвищилися завдяки сподіванням, що Китай пом’якшить обмеження щодо COVID-19, оскільки останнім часом не повідомлялося про нові випадки смерті від коронавірусу.