Роздрібні ціни на бензин у США продовжують падати і до кінця року можуть наблизитися до приблизно $3/галон у більшості штатів на тлі осіннього послаблення попиту, повідомляє CNN з посиланням на заяви аналітиків.

Середня ціна бензину regular в США 15 серпня становила $3,96/галон. Вона падає вже два місяці поспіль, і за цей час опустилася на $1,06/галон, або на 21%. Середня роздрібна вартість бензину в США досягла рекордного рівня 14 червня і становила $5,02/галон.

Вартість пального в різних штатах суттєво відрізняється. Найвищі ціни зберігаються у Каліфорнії, де бензин досі коштує $5,37/галон, але і там з середини червня його середня вартість впала більш ніж на $1/галон.

Наразі приблизно дві третини зі 130 тис. АЗС по всій країні продають бензин по $4/галон, причому близько 25% продають його менше ніж за $3,50/галон.

В вересні попит на пальне почне падати, і ціна, ймовірно, знизиться ще більше, вважає аналітик OPIS Том Клоза. За його словами, у вересні або жовтні середня національна ціна на бензин regular може повернутися до рівня кінця лютого, коли Росія вторглася в Україну, тобто приблизно до $3,5/галон. 

Том Клоза також сказав, що оптові ф’ючерси на бензин з поставкою в листопаді та грудні суттєво знизились і вказують на те, що роздрібні ціни можуть впасти нижче $3/галон у багатьох штатах наприкінці року. Втім, є ризики, які неможливо передбачити. Наприклад, введення нових санкцій щодо Росії або сильний ураган в США, який вдарить по узбережжю Мексиканської затоки, сказав аналітик.