1 вересня, 2023, 09:20

Ціни на сиру нафту в США наприкінці торгів у четвер зросли більш ніж на $2 за барель на очікуваннях, що скорочення видобутку Організацією країн-експортерів нафти та її союзниками, яка називається ОПЕК+, продовжиться до кінця 2023 року, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту WTI на жовтень встановилися на рівні $83,63 за барель, підскочивши на $2, або 2,45%. Жовтневі ф'ючерси на нафту марки Brent, термін дії яких закінчується в четвер, подорожчали на $1, або на 1,16%, до $86,86 за барель. Більш активний листопадовий контракт подорожчав на $1,59, або на 1,02%, до $86,83.

«Ринок нафти реагує на те, що ОПЕК продовжує скорочення видобутку, – сказав Ендрю Ліпов, президент Lipow Oil Associates. – Скорочення може тривати до кінця року».

Аналітики очікують, що Саудівська Аравія в жовтні продовжить добровільне скорочення видобутку нафти на 1 млн барелів на добу.

Росія у вересні має намір скоротити експорт нафти на 300 тис. бар./добу до середнього рівня травня-червня – періоду, коли країна не знижувала поставок на світові ринки добровільно, повідомив журналістам віце-прем'єр РФ Алєксандр Новак.

Також у четвер Управління енергетичної інформації США повідомило, що видобуток сирої нафти в США в червні зріс на 1,6% до 12,844 млн барелів на добу, що є найвищим показником з лютого 2020 року, до того, як пандемія COVID-19 призвела до різкого падіння попиту на нафтопродукти.

А в середу урядові дані показали, що запаси нафти в США впали на 10,6 млн барелів минулого тижня, значно перевищивши очікування аналітиків.