Ціни на нафту у четвер після трьох днів зростання почали падати, знизившись до рівня менше $82/бар., оскільки трейдери стурбовані перспективами попиту на пальне через підвищення облікових ставок світовими центральними банками.

Згідно з даними порталу oilprice.com, ф'ючерси на Brent з доставкою в лютому станом на 20:45 за Києвом торгувалися по $81,8/бар., а американську West Texas Intermediate (WTI) - $76,7/бар.

Однією з причин падіння цін було зміцнення долара США, яке робить нафту дорожчою в іншій валюті. 

Однак трейдери були також стурбовані підвищенням облікових ставок світовими центральними банками. У середу голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що центральний банк США підвищить процентні ставки наступного року, навіть якщо економіка скочується до можливої рецесії. У четвер Банк Англії та Європейський центральний банк підвищили процентні ставки для боротьби з інфляцією.

Окрім того, занепокоєння щодо поставок нафти в США послабились після того, як TC Energy Corp заявила про часткове відновлення роботи нафтопроводу Keystone, який канадська нафта транспортується в США. 

Нагадаємо, банківський холдинг Morgan Stanley очікує, що ціни на нафту марки Brent зростуть приблизно до рівня $110/бар. до середини 2023 року на тлі зростання попиту та постійної обмеженості пропозиції.