5 липня, 2022, 21:35

Ф’ючерсні ціни на нафту марки Brent Front Month (ресурс вересня) наприкінці торгів у вівторок 5 липня обвалилися до $101/барель, на 10% нижче, ніж попереднього дня, про це свідчать дані торгів.

Ресурси наступних місяців обвалилися нижче $100/барель та відкотилися до травневого рівня.

В той же час, ф’ючерсні ціни на американську WTI (ресурс серпня) впали на 11% - до $98/барель.

Ціни на нафту обвалилися до найнижчих значень з початку травня. Основна причина обвалу нафтових котирувань – очікування ринків щодо початку світової рецесії.

Крім того, Іран та Росія демпінгують ціни на власну нафту, щоб продати її, передусім, китайським компаніям. Китай поки купує російську та іранську нафту, однак, це призводить до скорочення купівлі нафти з інших джерел, вивільняючи їх на інші ринки.

Також нові дані щодо помітного росту захворювань на Covid-19 спричиняє побоювання щодо можливих обмежень чи локдаунів, що призведе до скорочення споживання нафти у світі.

США у червні розпродали близько 5 млн барелів нафти із стратегічних резервів, в основному в Азію та Європу.

Не дивлячись на страйки у Норвегії (які зачепили експорт нафти з країни) ціни на нафту знижуються, на відміну від цін на природний газ. Аналітики Citi прогнозують, що до кінця поточного року ціни на нафту можуть обвалитися до $65/барель на фоні падіння попиту. До кінця 2023р прогнозується падіння цін до $45/барелів.