12 вересня, 2023, 09:15

У понеділок ціна на нафту практично не змінилася, утримуючись на рівні трохи вище $90 за барель, передає Reuters. Очевидно, трейдери очікують на нові сигнали, які визначать подальший рух коритувань – вниз або вгору. 

Нафта марки Brent продавалася по $90,64 за барель, в той час як американська West Texas Intermediate – по $87,29.

Минулого тижня Саудівська Аравія і Росія оголосили, що продовжать добровільне скорочення поставок нафти на 1,3 млн барелів на добу до кінця року. Після цього вартість Brent піднялася вище $90/бар. вперше за 10 місяців.

Постачання нафти може зазнати нових перебоїв через потужні шторми і повені на сході Лівії, в яких загинуло понад 2 тис. людей і які змусили закрити з суботи чотири основні експортні нафтові порти – Рас-Лануф, Зуейтіна, Брега і Ес-Сідра.

Запаси нафти в США, як очікують опитані Reuters аналітики, скоротяться п'ятий тиждень поспіль – приблизно на 2 млн барелів. EIA опублікує офіційні дані у четвер. 

Тим часом в Європі цієї осені очікується короткий сезон ремонтів НПЗ, оскільки нафтопереробні компанії прагнуть отримати прибуток від високої маржі виробництва пального. Це може підтримати попит на сиру нафту. За даними консалтингової компанії Wood Mackenzie, непрацюючі нафтопереробні потужності в Європі становлять близько 800 тис. барелів на добу, що на 40% менше порівняно з минулим роком.